główna zawartość strony

List do Rodziców i Opiekunów Dzieci w związku ze świętowaniem nadejścia Nowego Roku

Szanowni Państwo,

zabawa sylwestrowa oraz czas ją poprzedzający, to dla wielu okazja do świętowania połączonego z używaniem fajerwerków, zimnych ogni, czy petard. Piękne  kolorowe i głośne fetowanie nadejścia Nowego Roku może być jednocześnie niezwykle niebezpieczne - chwila nieuwagi potraf skutkować ciężkimi urazami ciała, a nawet utratą życia.

Od wielu lat na przełomie grudnia i stycznia słyszymy o obrażeniach, które odniosły dzieci w wyniku używania materiałów pirotechnicznych. Większość z tych tragedii wynika z nieodpowiedzialności dorosłych sprzedawców, a|e też opiekunów, którzy pozwalają najmłodszym na tę ryzykowną zabawę.

Proszę zatem rodziców i opiekunów o rozwagę oraz rozmowę z dziećmi na temat możliwych zagrożeń. Ważne jest również zwrócenie uwagi aby nie dochodziło do sprzedaży materiałów niebezpiecznych najmłodszym. Pomimo, że działanie takie jest niezgodne z prawem, często fajerwerki i tak trafiają w ręce dzieci. Nie pozwólmy na to! Wspólnie zadbajmy o życie i zdrowie młodych ludzi!

Przełom roku powinien być czasem niezwykle radosnym, połączonym z aktywnością na świeżym powietrzu, atrakcyjnym, rodzinnym spędzaniem czasu. Wierzę, że jako dorośli jesteśmy w stanie zapewnić, najmłodszym bezpieczeństwo i beztroskie cudowne chwile.

Apelując, abyśmy podczas szampańskiej zabawy nie tracili zdrowego rozsądku serdecznie pozdrawiam wszystkich i Życzę udanego świętowania nadejścia Nowego Roku.

 

Z wyrazami szacunku i nadzieją na zrozumienie wagi problemu

Marek Michalak