główna zawartość strony

Projekt "Moda na EtnoFit"

"Moda na EtnoFit" to projekt, którego celem jest promowanie staropolskiej kuchni regionalnej i łączeniu tego, co tradycyjne ze zdrowym odżywianiem.

Projekt realizowany będzie od sierpnia 2021 roku do grudnia 2023 roku. W ramach projektu zaplanowane zostały: warsztaty kulinarne, wydanie publikacji książkowej z przepisami ze wszystkich regionów Polski, kulinarna gra planszowa, organizacja tzw. Rynków Smaków, na których prezentowane będą tradycyjne wyroby z danego regionu, a na zakończenie odbędzie się Festiwal Etno Fit Smaki. Pierwszym jego działaniem będą warsztaty „Etnofit na talerzu", które przeprowadzą profesjonalni i doświadczeni kucharze, znający lokalny rynek i tradycje danego regionu. Przedsięwzięcie skierowane jest do Kół Gospodyń Wiejskich, Klubów Seniora, Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Uniwersytetów Ludowych z 16 województw z całej Polski. Udział w nich weźmie od 5 do 10 organizacji z danego województwa (w zależności od liczby mieszkańców województwa). W czasie trwania warsztatów uczestnicy będą uczyć się przygotowywać staropolskie dania kuchni ludowej, która była serwowana przed kilkudziesięcioma laty w danym regionie i wykorzystywać jej smaki tak, aby tworzyć z nich dania fit. Warsztaty będą odbywać się w każdym z 16 województw.

Zaproszenie dotyczy po 3 członków danej organizacji.

W ramach konsultacji w warsztatach weźmie udział także dietetyk oraz antropolog kulturowy. Warsztaty zaplanowane zostały w okresie od listopada 2021 roku do sierpnia 2022 roku.

W załączeniu formularz zgłoszeniowy.

 

Więcej informacji na temat projektu oraz organizowanych w ramach niego warsztatów można uzyskać pod  nr telefonu: 41 306 11 83 lub mailowo pod adresem: Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniefundacja@kulturalanaprzestrzen.com.pl

 

(Prezes Zarządu - Joanna Makuch)