główna zawartość strony

KONCERT MUZYKI KLEZMERSKIEJ TOURKLEZZ W KOWALU

Z ogromna przyjemnością zapraszamy na wyjątkowy koncert muzyki klezmerskiej, zaplanowany w piątek, 19.05.2023, od godz. 18:00 w Parku im. Leona Stankiewicza w Kowalu.

Energetyczną, jak i nostalgiczną muzykę, inspirowaną tradycyjnymi utworami żydowskimi, wykona płocki zespół Tourklezz. Scena „na wodzie” w urokliwym kowalskim parku gościć będzie sześciu muzyków, prezentujących utwory zarówno wokalne, jak i instrumentalne.

Koncert muzyki klezmerskiej to równocześnie jedna z części projektu Fundacji Ari Ari, pt. 1300. Żydzi w Kowalu, upamiętniającego wielowątkową, niezwykłą, intrygującą historię i kulturę społeczności żydowskiej Kowala. W ramach projektu opracowany został zestaw tabliczek z opisami miejsc, instytucji i działalności żydowskiej społeczności miasta, których odsłonięcie planowane jest także w maju br.

Organizatorami koncertu są: Urząd Miasta Kowal i Fundacja Ari Ari, a partnerem wydarzenia jest Association of Descendants of Jewish Central Poland, których przedstawiciele w połowie maja bieżącego roku będą odwiedzać miasta i miasteczka centralnej Polski.

19.05.2023, piątek godz. 18:00 Park im. Leona Stankiewicza w Kowalu

Serdecznie zapraszamy!

Wstęp wolny!

* W razie deszczowej pogody, koncert odbędzie się w Sali kameralnej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej, znajdującej się naprzeciwko parku.

Szczegółowe informacje na stronach: Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniewww.ariari.org oraz Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniewww.facebook.com/FundacjaAriAri.