główna zawartość strony

Krośniewiczanka w czołówce rajdu „Rowerem przez Polskę” na terenie powiatu kutnowskiego

21 sierpnia br. odbyła się VI Edycja GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE pn. „Rowerem przez Polskę”. Uczestnicy rajdu wystartowali z terenu stadionu miejskiego przy ul. Kościuszki w Kutnie, a rywalizacja odbyła się w 3 kategoriach:

  • Kategoria Sportowa – PRO - 120 km
  • Kategoria Podróżnicza - GT - 204 km
  • Kategoria Rekreacyjna - MINI - 88 km

Celem imprezy było połączenie wspólnej pasji rowerowej, odkrycie walorów turystycznych i przyrodniczych oraz promowanie aktywnego trybu życia.

Na starcie pojawiła się mieszkanka Krośniewic, pani Julita Szczepankiewicz. Po dotarciu na metę skomentowała - Wzięłam udział w trasie rekreacyjnej i był to mój pierwszy rajd rowerowy tego typu. Na co dzień nie pokonuję takich odległości i do imprezy włączyłam się spontanicznie. Myślę, że mój wynik jest całkiem dobry.

Pani Julita zajęła 5 miejsce z czasem 3 godz. 41 minut przejeżdżając ponad 88 km, była drugą kobietą, która w tym dystansie pokonała dystans MINI. Spośród 12-tu mężczyzn na tej trasie lepszych okazało się tylko trzech. Organizatorzy rajdu przewidzieli atrakcyjne nagrody i upominki dla wszystkich uczestników rajdu.

Serdecznie gratulujemy Pani Julicie i życzymy jeszcze lepszych wyników w przyszłych startach.