główna zawartość strony

[LO Krośniewice] Zaproszenie na dzień otwarty - 08.04.2021 r.

Burmistrz Krośniewic wraz z Dyrektorem i Społecznością
Liceum Ogólnokształcącego w Krośniewicach
zapraszają na dzień otwarty w 
dniu 08 kwietnia 2021 r.
w godzinach 15:00 - 18:00

Krośniewice, 17 marca 2021 r.

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice Ósmoklasistów!

 

Już niebawem staniecie przed niemałym wyzwaniem - decyzją wyboru szkoły średniej przez Wasze dziecko. Wychodząc naprzeciw tym dylematom, pragniemy przedstawić ofertę edukacyjną Liceum Ogólnokształcącego w Krośniewicach. Z góry przepraszamy, że kontaktujemy się z Państwem listownie, ale czas pandemii zmusił nas do podjęcia takich - skądinąd bardzo odpowiedzialnych za siebie i innych - kroków.

Drodzy Rodzice, Liceum Ogólnokształcące w Krośniewicach jest, jak zapewne wiecie, szkołą z tradycjami (istniejemy już od 60. lat) i z możliwościami, jakich nie zaoferuje Waszemu dziecku Żadna z okolicznych szkół średnich. Otóż tutejsza placówka oświatowa to miejsce, w którym Wasze dziecko nie tylko zdobędzie wykształcenie średnie, ale również - dzięki współpracy z instytucją kształcącą w zawodach poszukiwanych na rynku pracy - będzie mogło zdobyć dyplom w zawodzie (dyplom technika)! Z kolei uzyskanie wykształcenia średniego oraz kwalifikacji zawodowych daje - jak się domyślacie - gwarancję obrania ścieżki kariery zawodowej w miejscu zamieszkania.

Szanowni Państwo, zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to dla Was informacja istotna, ponieważ - jak zdołaliśmy się zorientować - wielu ósmoklasistów zamierza podjąć naukę w technikum, bo uważa ten rodzaj szkoły za prostą i jedyną drogę do zdobycia wymarzonego zawodu. Dlatego Liceum Ogólnokształcące w Krośniewicach, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom tegorocznych absolwentów szkoły podstawowej, oferuje zarówno wykształcenie średnie, jak i dyplom w zawodzie.

Prosimy również mieć na uwadze fakt, iż krośniewickie Liceum to instytucja, która zdołała wykształcić wielu znanych, nie tylko dla środowiska lokalnego, osób. To w jej murach kształcili się przyszli dziennikarze, prawnicy, lekarze, nauczyciele (także akademiccy), muzycy i sportowcy — olimpijczycy.

Poza tym nasi uczniowie uzyskują wysokie wyniki egzaminu maturalnego, a Szkoła cieszy się wysoką zdawalnością. To z kolei jest zasługą wykwalifikowanej, bo m.in. z uprawnieniami egzaminatorów egzaminu maturalnego, i doświadczonej kadry pedagogicznej. Godnym podkreślenia jest również informacja, iż uczniowie krośniewickiego Liceum otrzymują zniżkę na kurs prawa jazdy kategorii B.

Drodzy Rodzice! To oczywiście nie wszystkie atuty składające się na wizerunek miejscowej szkoły średniej jako atrakcyjnego i godnego zainteresowania miejsca do dalszej edukacji Waszego nastolatka. Prosimy więc o rozpatrzenie naszej oferty, nieuleganie presji krążącym w przestrzeni publicznej stereotypom i śledzenie informacji dotyczących oferty Liceum na stronie internetowej Szkoły, Facebooku i w mediach kutnowskich. I zapraszamy na „dzień otwarty" Szkoły, tj. 8 kwietnia 2021 roku (czwartek) w godzinach od 15. do 18.


Kończąc, liczymy na wizytę Państwa w Liceum Ogólnokształcącym w Krośniewicach i z góry dziękujemy za poświęcony nam czas.

Społeczność
Liceum Ogólnokształcącego
w Krośniewicach

 

 

 


Liceum Ogólnokształcące w Krośniewicach
ul. Łęczycka 17, 99-340 Krośniewice
tel./fax 24 252 30 89
Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniewww.lo.krosniewice.pl
email -Otwiera program do wysyłania emaili lokrosniewice(at)op.pl


List do rodziców - treść powyżej