główna zawartość strony

Lokalne stypendia dla uczniów, studentów i absolwentów!

Sięgnij po marzenia z Moim Stypendium!

Marzeniem ambitnej młodzieży jest nauka w dobrym, miejskim liceum, a potem wyjazd na prestiżowe studia za granicę. Marzenia zmotywowanych studentów to prowadzenie projektów naukowych i artystycznych oraz zdobywanie wysokich osiągnięć w karierze sportowej. Liczni absolwenci marzą o lepszym starcie na rynku pracy i podnoszeniu swoich kompetencji. Odpowiedzią na te marzenia są stypendia. Tak, stypendia!

Programy stypendialne ułatwiają spełnienie marzeń wszystkich tych grup. I my, Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym oknieFundacja Dobra Sieć, prowadząca największy w Polsce portal z bazą wiedzy o programach stypendialnych Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym oknieMojeStypendium.pl, aktywnie pomagamy tysiącom osób w realizacji ich planów.

Na portalu MojeStypendium.pl znajdują się aktualne oferty stypendiów, konkursów i staży, po które może sięgnąć każdy, kto myśli o swoim rozwoju. Portal jest także miejscem publikacji rzetelnych artykułów o tematyce stypendialnej oraz edukacyjnej. I co najważniejsze, korzystanie z portalu jest całkowicie bezpłatne i dostępne dla każdego.

Obszerna baza ofert i wiedzy o stypendiach

Portal Moje Stypendium prowadzony jest od 2009 roku przez Fundację Dobra Sieć, aktywnie działającą w obszarze wykorzystywania nowych technologii dla dobra społecznego. W bazie serwisu od początku jego istnienia zgromadzonych zostało ponad 15 000 ofert stypendiów, konkursów i staży. Na portalu regularnie publikowane są artykuły o tematyce związanej ze stypendiami i edukacją - m.in. o Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym oknieopodatkowaniu stypendiów czy o Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym oknienauce i studiach za granicą.

Fundacja regularnie przeprowadza także szeroko zakrojone badania systemu stypendialnego w Polsce, których wyniki udostępnia w publikacjach (np. w Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym oknieraporcie “Mapa stypendiów III” z badania społecznych programów stypendialnych w Polsce z lat 2019-2020 oraz w Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym oknieporadniku o programach stypendialnych „Stypendia przyszłości”). Wszystkie Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniepublikacje i raporty z badań przeprowadzonych przez zespół portalu Moje Stypendium udostępniane są za darmo, w ramach misji społecznej Fundacji.

Pomoc dla organizatorów stypendialnych

Działalność Fundacji obejmuje także wsparcie organizacji w tworzeniu, udoskonalaniu i promocji programów stypendialnych. W sierpniu 2022 r. wystartowała druga odsłona cykluOtwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym oknieStypendia przyszłości”, w ramach którego kontynuujemy dyskusję o najbardziej palących kwestiach związanych z prowadzeniem programów stypendialnych. W tym zakresie Fundacja współpracuje z organizatorami stypendiów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Ponadto, na portalu regularnie publikowane są Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniezestawienia grantów dla organizacji ze szczególnym uwzględnieniem grantów dla organizatorów stypendialnych oraz organizacji społecznych działających na polu edukacji i przeciwdziałania wykluczeniu.

Zapraszamy na Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym oknieMojeStypendium.pl – to dostępne, kompleksowe źródło informacji o stypendiach i innych możliwościach wsparcia rozwoju!

Kontakt:

Fundacja Dobra Sieć / portal MojeStypendium.pl

serwis@mojestypendium.pl

Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniewww.mojestypendium.pl

Portal Moje Stypendium jest prowadzony przez Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym oknieFundację Dobra Sieć w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności. Fundacja Dobra Sieć została założona w maju 2009 roku przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Początki Fundacji to dwa główne programy: Moje Stypendium i E-wolontariat, które z czasem dały początek wielu innym działaniom.

Najważniejszym celem Fundacji jest rozwój wiedzy o stypendiach i e-wolontariacie oraz promocja nowych technologii jako narzędzia wzmocnienia społeczeństwa obywatelskiego i zaangażowania społecznego w Polsce.

Na portalu Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniemojestypendium.pl znajdują się:

  •  bazy aktualnych stypendiów, konkursów i staży (ponad 15 500 informacji z Polski i zagranicy),
  •  artykuły o stypendiach,
  • informacje dla organizatorów programów stypendialnych i badania dotyczące systemu stypendiów.