główna zawartość strony

"Pod Biało-Czerwoną" - Burmistrz Krośniewic podpisała umowę na zakup i montaż masztu z flagą RP

Burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman podpisała umowę z Wojewodą Łódzkim, dzięki czemu będziemy mogli sfinalizować projekt pod nazwą "Pod Biało-Czerwoną".

Zakup i montaż masztu w ramach Projektu „Pod Biało-Czerwoną” ma na celu upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Nowy maszt z flagą narodową zostanie zamontowany przed budynkiem urodzenia gen. Władysława Andersa w Krośniewicach, gdzie znajduje się świetlica osiedlowa „Andersówka”. Na ścianie budynku umiejscowiona jest tablica pamiątkowa, przed którą kilka razy w roku odbywają się patriotyczne uroczystości. Uczestniczy w nich wiele osób, zarówno z terenu gminy, jak i z całej Polski.

Mamy nadzieję, że ten sposób promocji tj. uniesiona flaga narodowa w wyjątkowym miejscu, będzie podkreślała ważność symboli narodowych, dając dobry przykład patriotyzmu młodemu pokoleniu naszych rodaków.

Całość zadania została sfinansowana ze środków z budżetu państwa.

Jeszcze raz dziękujemy mieszkańcom, którzy oddali oddali swój głos w konkursie ogłoszonym przez Pana Premiera Mateusza Morawieckiego.