główna zawartość strony

Relacja z Wigilii Gminnej 2021

W dniu 19 grudnia 2021 r. odbyła się Wigilia Gminna połączona z kiermaszem bożonarodzeniowym. Organizatorem był Urząd Miejski w Krośniewicach, ks. Tomasz Jackowski - Proboszcz Parafii Wniebowzięcia NMP w Krośniewicach oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach.

Uroczystość rozpoczęła się Koncertem Świątecznym Chóru A'capella w kościele parafialnym w Krośniewicach.

 

Burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman skierowała do mieszkańców życzenia świąteczne:

Życzę Państwu, z moim Zastępcą, przede wszystkim zdrowia, w tak trudnym okresie. Życzymy radości na te nadchodzące święta, by upłynęły w domowej, życzliwej, serdecznej atmosferze. Życzymy, by nadchodzący Nowy Rok był lepszy od tego przemijającego.

Na zakończenie Pani Burmistrz odczytała życzenia od Pana Marka Piotrowskiego. Następnie nastąpiło symboliczne podzielenie się opłatkiem oraz wspólne kolędowanie.

 

Podczas Kiermaszu nie mogło zabraknąć Świętego Mikołaja, z którym najmłodsi mieszkańcy Krośniewic chętnie robili sobie zdjęcia, a przy okazji otrzymywali słodkie upominki. Skwerek Miejski w Krośniewicach zapełnił się świątecznymi potrawami, ozdobami oraz lokalnymi produktami. O tradycyjne potrawy zadbały Koła Gospodyń Wiejskich z miejscowości:

  • Wymysłów,
  • Wychny,
  • Wola Nowska,
  • Nowe Jankowice
  • oraz Teresin.

Świątecznej atmosfery dodały stoiska z choinkami z miejscowości Jarochówek, stroiki, świece, rękodzieło od Pani Eweliny Garncarzyk oraz Sekcja Rękodzieła Artystycznego TPZK, którą reprezentowały panie Alicja Olczak oraz Elżbieta Sarnicka.

Regionalnego charakteru na jarmarku nadało stoisko OSM Krośniewice.

Mieszkańcy mogli również zakupić wiele słodkości min. na stoisku z miodem i wypiekami.

Swoją obecność na naszym wydarzeniu zaznaczyły również inne organizacje i fundacje za co im serdecznie dziękujemy:

  • Warsztat Terapii Zajęciowej Niezabudka z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kutnie,
  • Fundacja "Niebieski Wiatrak",
  • Fundacja "Pro Aperte”,
  • Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem.

Nad całą wigilią czuwało Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach.

 

Szczególne podziękowanie kierujemy do firmy Leiber, dzięki wsparciu której, Koła Gospodyń Wiejskich zakupiły produkty, z których powstał poczęstunek dla uczestników uroczystości.

 

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy wraz z nami uczestniczyli w Wigilii Gminnej 2021.