główna zawartość strony

#SZCZEPIMYSIĘ | www.gov.pl/szczepimysie

Materiał KPRM dotyczący szczepień
Materiał ŁUW dotyczący szczepień


Mapa punktów szczepień Link do strony gov.pl

Na terenie Gminy Krośniewice szczepienia przeciwko COVID-19 realizuje:

Przychodnia NZOZ Medical sp. z o.o.
ul. Poznańska 18/20
99-340 Krośniewice


Plik PDF do pobrania


Szanowni Mieszkańcy!

Informujemy, że Urząd Miejski w Krośniewicach organizuje transport dla osób, które będą chciały się zaszczepić przeciw COVID-19, ale mają problem z samodzielnym dotarciem do punktów szczepień na terenie miasta.

Transport taki przeznaczony będzie dla osób:

  • posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R (ruchowe) lub N (neurologiczne) lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
  • mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu).

Zgodnie z obowiązującym harmonogramem od 15 stycznia rozpocznie się rejestracja na szczepienie dla osób powyżej 80 roku życia, od 22 stycznia dla osób powyżej 70 roku życia. Szczepienia seniorów rozpoczną się 25 stycznia br.

Zgłoszenia dot. organizacji transportu do punktu szczepień należy dokonywać bezpośrednio w przychodni NZOZ Medical w Krośniewicach, ul. Poznańska 18/20, 99-340 Krośniewice pod nr telefonu (24) 252 50 01 w momencie zgłoszenia na szczepienie.

Szczegółowe informacje dotyczące transportu udzielane są pod nr tel. 601 354 469 w godzinach 8:00-15:00 pon. – czw. i w godz. 8:00-14:00 pt.

Niezbędne informacje, jakie należy podać w trakcie zgłoszenia to:

  • dane osobowe – imię, nazwisko, adres, nr telefonu kontaktowego oraz nr telefonu do opiekuna osoby niepełnosprawnej lub osoby towarzyszącej seniorowi,
  • nr orzeczenia o stopniu niepełnosprawności w przypadku osób niepełnosprawnych.

Zgłoszenie potrzeby niniejszego transportu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu dowozu osoby do punktu szczepień na terenie Gminy Krośniewice.

 

Zapoczątkowuje pobieranie plikuKLAUZULA INFORMACYJNA
do celów organizacji transportu na szczepienia przeciw COVID-19
pacjentów niepełnosprawnych oraz mających trudności
w dostępie do punktu szczepieńNa potrzeby Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 powstała nowa strona internetowa Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniewww.gov.pl/szczepimysie.

Portal jest na bieżąco aktualizowany i uzupełniany o najświeższe oraz najważniejsze informacje dotyczące programu szczepień. Na stronie dostępne są przydatne informacje na temat samej szczepionki, zestaw pytań i odpowiedzi, oraz ważne dane kontaktowe.

Rzetelne odpowiedzi na te i wiele innych pyta

  • dlaczego warto się zaszczepić przeciwko COVID-19?
  • jak się zaszczepić?
  • kiedy możesz się zaszczepić?
  • jak wygląda procedura szczepień krok po kroku

Zainteresowani mogą dzwonić pod numer 989.

Dla osób z zagranicy uruchomiony jest numer 22 62 62 989.


Od 22 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 70 lat. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

 

Harmonogram rejestracji

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

  • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat;
  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. O starcie rejestracji dla kolejnych grup będziemy informować na bieżąco.

 

Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym oknieCHCĘ ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA SZCZEPIENIE

 

Jeżeli w Twojej okolicy nie ma dostępnego terminu - wypełnij formularz zgłoszenia

 

Jeżeli masz 70 lat lub więcej oraz posiadasz PESEL - możesz zarejestrować się już na termin szczepienia.

Rejestracji możesz dokonać na kilka sposobów: Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniepoprzez rejestrację na pacjent.gov.pl, Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniedzwoniąc na Infolinię Narodowego Punktu Szczepień 989, kontaktując się Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniebezpośrednio z wybranym przez siebie punktem szczepień (tutaj znajdziesz mapę i dane kontaktowe) lub Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniewysyłając sms-a.

 

Jeżeli jednak w Twojej okolicy nie ma już dostępnych wolnych terminów, możesz wypełnić formularz zgłoszenia. Skontaktujemy się z Tobą, gdy sytuacja się zmieni i pojawią się nowe wolne terminy.

 

Plakat informacyjny dotyczący szczepień. Ta podstrona zawiera takie informacje

Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym oknieWYPEŁNIAM FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Jak się będzie można zarejestrować?

Jeżeli jest już Twój etap rejestracji, masz 4 możliwości zapisu na szczepienie:

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie - jeśli podałeś numer telefonu - otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

 

Wideo

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniepacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

 

Wideo

3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym oknietutaj.

W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

 

Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym oknieZOBACZ MAPĘ PUNKTÓW SZCZEPIEŃ

 

4. Wyślij SMS na numer 664 908 556 

Wyślij SMS na numer 664 908 556 o treści: SzczepimySie.

System pokieruje Cię krok po kroku: najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

 

Sprawdź Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym oknieszczegóły dotyczące rejestracji przez SMS – kliknij.

 

Źródło: Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniehttps://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja