główna zawartość strony

#SZCZEPIMYSIĘ | www.gov.pl/szczepimysie

Materiał KPRM dotyczący szczepień
Materiał ŁUW dotyczący szczepień

Mapa punktów szczepień Link do strony gov.pl

Na terenie Gminy Krośniewice szczepienia przeciwko COVID-19 realizuje:

Przychodnia NZOZ Medical sp. z o.o.
ul. Poznańska 18/20
99-340 Krośniewice


Transport na szczepienia

Szanowni Mieszkańcy!

Informujemy, iż zgodnie z decyzją Wojewody Łódzkiego z dnia 29 marca 2022 r. Urząd Miejski w Krośniewicach od dnia 1 kwietnia 2022 r. nie będzie organizował transportu dla osób, które będą chciały się zaszczepić przeciw COVID-19.Na potrzeby Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 powstała nowa strona internetowa Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniewww.gov.pl/szczepimysie.

Portal jest na bieżąco aktualizowany i uzupełniany o najświeższe oraz najważniejsze informacje dotyczące programu szczepień. Na stronie dostępne są przydatne informacje na temat samej szczepionki, zestaw pytań i odpowiedzi, oraz ważne dane kontaktowe.

Rzetelne odpowiedzi na te i wiele innych pyta

  • dlaczego warto się zaszczepić przeciwko COVID-19?
  • jak się zaszczepić?
  • kiedy możesz się zaszczepić?
  • jak wygląda procedura szczepień krok po kroku

Zainteresowani mogą dzwonić pod numer 989.

Dla osób z zagranicy uruchomiony jest numer 22 62 62 989.


Od 22 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 70 lat. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

 

Harmonogram rejestracji

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

  • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat;
  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. O starcie rejestracji dla kolejnych grup będziemy informować na bieżąco.

 

Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym oknieCHCĘ ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA SZCZEPIENIE

 

Jeżeli w Twojej okolicy nie ma dostępnego terminu - wypełnij formularz zgłoszenia

 

Jeżeli masz 70 lat lub więcej oraz posiadasz PESEL - możesz zarejestrować się już na termin szczepienia.

Rejestracji możesz dokonać na kilka sposobów: Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniepoprzez rejestrację na pacjent.gov.pl, Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniedzwoniąc na Infolinię Narodowego Punktu Szczepień 989, kontaktując się Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniebezpośrednio z wybranym przez siebie punktem szczepień (tutaj znajdziesz mapę i dane kontaktowe) lub Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniewysyłając sms-a.

 

Jeżeli jednak w Twojej okolicy nie ma już dostępnych wolnych terminów, możesz wypełnić formularz zgłoszenia. Skontaktujemy się z Tobą, gdy sytuacja się zmieni i pojawią się nowe wolne terminy.

 

Plakat informacyjny dotyczący szczepień. Ta podstrona zawiera takie informacje

Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym oknieWYPEŁNIAM FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Jak się będzie można zarejestrować?

Jeżeli jest już Twój etap rejestracji, masz 4 możliwości zapisu na szczepienie:

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie - jeśli podałeś numer telefonu - otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

 

Wideo

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniepacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

 

Wideo

3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym oknietutaj.

W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

 

Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym oknieZOBACZ MAPĘ PUNKTÓW SZCZEPIEŃ

 

4. Wyślij SMS na numer 664 908 556 

Wyślij SMS na numer 664 908 556 o treści: SzczepimySie.

System pokieruje Cię krok po kroku: najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

 

Sprawdź Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym oknieszczegóły dotyczące rejestracji przez SMS – kliknij.

 

Źródło: Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniehttps://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja