główna zawartość strony

Program "Cyfrowa Gmina" - promesa dla Gminy Krośniewice

W dniu 11 stycznia 2022 r. Sekretarz stanu w KPRM Adam Andruszkiewicz wraz z Wojewodą Łódzkim Tobiaszem Bocheńskim, Marszałkiem Województwa Łódzkiego Grzegorzem Schreiberem i Posłem na Sejm RP Markiem Matuszewskim spotkali się w Zgierzu z przedstawicielami łódzkich samorządów w związku z ogłoszeniem kolejnej tury naboru wniosków w ramach projektu "Cyfrowa Gmina". 

Podczas spotkania samorządowcy otrzymali promesy związane z wysokością dofinansowania.

Informujemy, iż w ramach projektu "Cyfrowa Gmina",  Gmina Krośniewice otrzymała możliwość ubiegania się o kwotę 247 170,00 zł.

Dofinansowanie można otrzymać na zadania związane z:

  • Cyfryzacją urzędów JST i jednostek im podległych oraz nadzorowanych poprzez nabycie sprzętu IT i oprogramowania, licencji niezbędnych do realizacji e-usług, pracy i edukacji zdalnej.
  • Edukacją cyfrową dla JST w zakresie obsługi nabytego sprzętu oraz oprogramowania i licencji.
  • Analizą stanu cyberbezpieczeństwa JST, a także zapewnieniem cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych

Program „Cyfrowa Gmina” jest finansowany z Funduszy Europejskich, w ramach programu React-EU. Głównym celem programu jest wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa.