główna zawartość strony

[ZUS] To ostatni moment na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek w ramach Tarczy 5.0

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że jeszcze tylko dziś można złożyć wniosek o zwolnienie z obowiązku opłacania składek w ramach Tarczy 5.0.

Tarcza 5.0 przewiduje, że przedsiębiorcy mogą skorzystać ze zwolnienia z opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 r. Prawo do tej formy pomocy przysługuje płatnikom sektora turystycznego, hotelarskiego, organizacji i obsługi targów, konferencji i wystaw – przypomina Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego.

Wniosek o zwolnienie z opłacania składek można złożyć wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Ubiegający się o zwolnienie z opłacania składek powinni spełniać określone warunki. Między innymi powinni prowadzić działalność przed 30 czerwca 2020 r. Na dzień złożenia wniosku powinni prowadzić jako przeważającą, działalność gospodarczą o PKD wskazanym w ustawie. Należy również wykazać 75-procentowy spadek przychodów z tej działalności w porównaniu z przychodami z tej działalności z tych samych miesięcy 2019 r. (porównujemy pierwszy miesiąc z wniosku o zwolnienie z tym samym miesiącem 2019 r.).

 

Monika Kiełczyńska
Regionalny rzecznik prasowy ZUS,
województwa łódzkiego